Tandemový seskok to je adrenalin na maximum.

Tandemový seskok Bezpečnost seskoku Technické vybavení

padakTechnické vybavení pro tandemové seskoky

Všichni naši poskytovatelé využívají pro tandemový seskok pouze a jedině nejmodernější certifikované technické vybavení !

Všechny padákové komplety jsou vybaveny záložním padákem, zabezpečovacím přístrojem CYPRES Tandem (nebo ekvivalentem), který zajišťuje automatické otevření záložního padáku v případě, že tak z jakéhokoliv důvodu neučiní tandem pilot a dalšími moderními zabezpečovacími prvky.

Padákový komplet pro tandemový seskok vyžaduje naprosto odlišnou výstroj než je určena pro standardní seskoky padákem. Moderní padákové systémy pro tandemové seskoky využívají postroj se stabilizačním výtažným padáčkem, který je otevřen krátce po výskoku z letadla. To umožní zpomalit rychlost volného pádu dvou lidí na rychlost jednoho parašutisty, prodlouží čas volného pádu a zajistí bezproblémové otevření hlavního padáku. 

Hlavní padák tandemového kompletu je výrazně větší než padák pro běžné parašutistické seskoky. Navíc je vše výrazně naddimenzováno !

Veškeré současné moderní padákové systémy používají již zmiňované technické prvky, které při selhání tandem pilota vyhodnocují situaci a v případě potřeby automaticky otevřou záložní padák. Třemi největšími výrobci certifikovaných tandemových padákových systémů jsou společnosti Sigma Tandem, Vector Tandem a Strong Dual Hawk.

PA070038_sm

PA070030_sm

Postroj pasažéra, prostřednictvím kterého je pasažér upoután k tandem pilotovi. Pro zajímavost uvádíme, že každá z karabin má nosnost přes 2 tuny. Detail zdvojeného systému otevření záložního padáku. Na fotografii je pěkně vidět i plomba ověřující přebalení záložního padáku ve stanoveném cyklu !

PA070024_sm

PA070025_sm

Mechanismus odhozu hlavního padáku (zelené madlo) s automatickým vytažením záložního padáku (žlutá visačka).

Červené madlo slouží k ručnímu otevření záložního padáku v případě závady na hlavním padáku.

PA070026_sm

PA070031_sm

Tříkroužkový systém, který v případě nutnosti umožní  odhození hlavního padáku. Následuje automatické otevření záložního padáku. Elektronický zabezpečovací přístroj automaticky otevře záložní padák v případě, že tak z jakéhokoliv důvodu neučiní tandem pilot !

Krásný tandemový seskok a skvělý adrenalinový zážitek vám přeje portál TANDEMOVYSESKOK.com

Aktualizováno Středa, 17 Únor 2010 09:42
 
Viditelné místo ve vyhledávači zajišťuje seo optimalizace prostřednictvím SEO průvodce.cz.