Tandemový seskok to je adrenalin na maximum.

Tandemový seskok Tandemový seskok Historie a současnost

Historie a současnost parašutismu

stary_padakPrvní pokusy o zbrzdění a přežití volného pádu jsou spojeny s vynálezem horkovzdušného balónu (André-Jacques Garnerin, 1797). Praktické, ale hlavně úspěšné pokusy z hlediska přežití parašutisty se však datují teprve do začátku 20. století. Požadavky na spolehlivý a v praxi využitelný padákový systém zesílili ve dvacátých letech 20. století a to především z důvodu rozšíření motorového létání.

V období druhé světové války se padák stal běžným nástrojem pro záchranu letců, ale také prostředkem k dopravování zásob, vojenských jednotek nebo mechanizace na určená území.

Po druhé světové válce se zásluhou bývalých vojenských parašutistů, kteří si tuto činnost v armádě oblíbili, stává z parašutismu populární civilní sport. V současnosti je parašutismus ve všech jeho podobách provozován po celém světě ! Rozšířen je zejména v hospodářsky rozvinutých zemích, kde vyšší kupní síla umožňuje překonat relativně vysoké náklady spojené s jeho provozováním.

Emil-1V posledních letech se prudce zvyšuje obliba tzv. tandemového seskoku, který umožňuje prakticky komukoliv, bez předchozího výcviku zažít fantastické a nezapomenutelné pocity spojené s volným pádem. Seskok v tomto případě probíhá tak, že jako "pasažér" jste připoutáni k vyškolenému parašutistovi (tandem pilot), pod jehož vedením je tandemový seskok uskutečněn.

Tandemový seskok, to je skvělý adrenalinový zážitek !

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Únor 2010 12:44
 
Viditelné místo ve vyhledávači zajišťuje seo optimalizace prostřednictvím SEO průvodce.cz.